Jak dobrać kosmetyki dla alergików

Osoby borykające się z alergią mają duży problem z wyborem kosmetyków do pielęgnacji i higieny ciała. Niektóre substancje zawarte w kosmetykach, powszechnie dostępnych w drogeriach mogą podrażniać wrażliwą skórę alergików.

W przypadku pielęgnacji skóry u alergików dobrze jest ograniczyć zabiegi pielęgnacyjne do minimum, przy użyciu jak najmniejsze ilosci kosmetyków. W tym przypadku sprawdza się zasada im mniej tym lepiej. Wybierając kosmetyki, warto zdecydować się na produkty hipoalergiczne. Aby uniknąć nieprzyjemnych zaczerwienień, swędzenie czy nawet pecherzy alergicy powinni uważnie czytać etykiety zawarte na opakowaniach. Warto również stosować sprawdzone przez daną osobę kosmetyki. Produkty, które wcześniej nie wywołały reakcji alergicznej powinny być bezpieczne. Jeśli jednak osoby uczulone zdecydują się na zakup nowego produktu warto zrobić próbę. Niewielki kawałek skóry posmarować nowym produktem i odczekać do 48 godzin. Jeśli nie wystąpią reakcję alergiczne oznacza to, że kosmetyk nie zawiera substancji uczulających daną osobę.

Alergie – podstawowa wiedza

Najczęściej składnikami wywołującymi reakcję alergiczne są substancje konserwujące, takie jak parabeny.
Warto wybierać naturalne produkty, pozbawione szkodliwych substancji. Często stosowaną praktyką stosowaną przez alergików jest zakup produktów do pielęgnacji twarzy i ciała w internetowych drogeriach. Takie rozwiązanie daje dostęp do większej liczby produktów oraz czas na zapoznanie się ze składem tych produktów.
Jednak reakcję alergiczną mogą wywoływać również pyłki niektórych kwiatów. Dobrym rozwiązaniem jest produkcja własnych, naturalnych kosmetyków. Wówczas mamy wpływ na skład tych produktów. W taki sposób można zamienić składnik uczulający innym składnikiem.
Pielęgnacja skóry alergicznej jest trudna. Jednak z czasem każda osoba borykająca się z tym problemem znajdzie swój sposób na codzienną pielęgnacje. Warto obserwować swoje ciało, które jest najlepszym źródłem informacji na temat doboru odpowiednich kosmetyków dla alergików.

Artykuł powstał przy współpracy z www.basenopole.pl