W co i kiedy warto inwestować?

W obecnych czasach pandemii, gdzie wiele firm wyprzedaje swoje aktywa, mnóstwo rekinów inwestycyjnych ma swoją okazję, aby kupić aktywo i za kilka lat sprzedać, jednak jak dojść do takiego poziomu w inwestowaniu?

Jak nauczyć się inwestowania? Oraz kiedy inwestować ?

Inwestowanie najlepiej zacząć, kiedy posiadamy dość pokaźny kapitał, jednak są rzeczy w które możemy inwestować, przy niskim zasobie gotówki i właśnie te rzeczy omówimy, ale i nie tylko.

Zacznijmy od tego jak zainwestować oraz kiedy inwestować, jednak jeszcze przed tym należy pamiętać, że inwestowanie to jest ryzyko i zanim zaczniemy czytać “w co inwestować” albo “jak zainwestować” musimy właśnie pamiętać o tej ważnej rzeczy – INWESTOWANIE JEST RYZYKIEM.

OK. Zacznijmy od ETF, jednak czym jest ETF?

ETF jest funduszem inwestycyjnym, który co najmniej jedna jednostka lub klasa akcji jest przedmiotem obrotu akcji przez cały dzień. Warto inwestować na amerykańskiej giełdzie ETF, jednak to jest bardziej rada.

Kiedy zastanawiamy się “w co inwestować” zapominamy o tak “prostej” rzeczy jak biznesy lokalne, po co szukać w innych miastach lub państwach firm/spółek itp. Do inwestycji, jeśli w naszym mieście warto poszukać jakiejś spółki w którą warto będzie zainwestować, oczywiście zanim wyłożymy nasze pieniądze, musimy dobrze się zapoznać z biznesem oraz z prognozami na dalszy rozwój, aby nie stracić naszego kapitału.

Jednak kiedy ktoś mówi “inwestowanie” zazwyczaj przychodzi nam do głowy inwestowanie w nieruchomości i oczywiście można inwestować w nieruchomości, jednak w tym przypadku będzie potrzebny większy kapitał. 100 Tysięcy jest to kwota z którą damy radę spokojnie inwestować, jeśli jednak chcemy na prawdę duże inwestycje i projekty tworzyć to pół miliona to pewnego rodzaju minimum jakie musimy posiadać.
W co zainwestować? Jest kilka opcji, najpopularniejsze jednak to na pewno FLIPY oraz WYNAJEM.