Jak zdobywać więcej zleceń dla firmy?

Kiedy już stworzymy naszą firmę oraz zakończymy wszystkie formalności i będziemy prowadzić już w pełni legalną działalność gospodarczą, musimy jak najszybciej działać aby nasza firma nie upadła poprzez bankructwo, ale jak tego dokonać?

Pierwszą rzeczą jaką musimy wykonać to zapoznać się z wszystkimi wymaganiami i oczekiwaniami wobec tego zlecenia, przykładowo jeśli nasz zleceniodawca prosi o kontakat mailowy, skontaktujmy się z nim właśnie na mailu.

Warto również zawsze dopytać, aby pokazać nasze zainteresowanie a także wyciągnąć więcej informacji, informacji bardziej szczegółowych. Możemy też przekroczyć jego oczekiwania, na przykład dodając coś od siebie i tutaj jest wiele pomysłów, chociażby darmową promocję w social mediach.
Aby nasza firma się rozwijała musimy również zadbać o nasze portfolio, przykładowo kiedy prowadzimy biznes online warto stworzyć portfolio na przykład grafik, lub tekstów copy, które mogą pomóc zleceniodawcy przy tym aby to właśnie nam powierzyć zlecenie, przez które firma będzie miała zysk, ponieważ musimy pamiętać, że to klienci tak na prawdę utrzymują naszą firmę.

Dobrze jest wiedzieć, aby nie pisać na “sucho” czyli “jestem zainteresowany” tylko opowiedzieć KRÓTKO o sobie, ale zrobić to w taki sposób aby mail, nie miał 2/3 zdań. Na ten aspekt zleceniodawcy często zwracają uwagę, więc fajnie to znać.
Warto przed samym zleceniem zamienić kilka zdań z naszym potencjalnym zleceniodawcą, krótko się poznać i nadawać na “tych samych falach” Jednak gdy się zastanawiamy jak zwiększyć dochód firmy, pamiętajmy o tym aby odpowiadać dosyć wyczerpująco na wszystkie zadane nam pytania, tak aby było widać po nas, że jesteśmy zainteresowani tym.

Gdy zastanawiamy się “co zrobić żeby mieć więcej zleceń” musimy się w pewien sposób wyróżniać, na przykład, zacząć maila od jakiegoś zabawnego żartu, lub od jakiejś bardzo ciekawej ciekawostki, tak aby na wstępie za plusować u naszego zleceniodawcy.

Ostatnią radą, dość banalną, jednak bardzo ważną będzie to, aby nie nawalać na początku, chodzi o to aby być punktualnym, trzymać się deadline’ów oraz pokazać, że jesteśmy dobrymi pracownikami.