10 rzeczy do zrobienia przed śmiercią

W codziennym dążeniu do bycia lepszym i bogatszym brakuje nam ogromu czasu na spełnianie zachcianek, marzeń, obranych celów skupionych jedynie na przyjemności. Mamy zdecydowanie zbyt dużą potrzebę wspinania się po szczeblach drabiny prowadzącej nas do sukcesu, kiedy w międzyczasie życie mija nam niezwykle szybko. Zdajemy sobie z tego sprawę zazwyczaj, kiedy jest już za późno, kiedy straciliśmy w życiu coś ważnego lub gdy naszego czasu zostaje nam naprawdę niewiele. Nie trzeba jednak rezygnować z ulubionego poczucia stabilności i dojrzałości, bowiem wszelkie przyjemności możemy wpleść między codzienne zobowiązania. Zobaczmy więc, na jakiego typu rozrywki powinniśmy znaleźć czas, zanim będzie na to zbyt późno. Ta lista jest subiektywna, ale z pewnością zainspiruje Cię do stworzenia własnej!

  1. Park rozrywki. Z reguły brakuje nam czasu na tego typu wyprawy. Miejsca te są zwykle ulokowane na obrzeżach miast, gdzie podróż komunikacją miejską zdaje się być czasochłonna, a czasami nie chce nam się nawet wsiadać do samochodu. Musimy też poświęcić na to przynajmniej połowę dnia, bowiem zwiedzenie wszystkich atrakcji to nie lada wyzwanie. Uczucia, jakich doświadczymy podczas przejażdżki rollercoasterem, czy podczas wizyty na ogromnej karuzeli są nieporównywalne z niczym innym. Nie każdemu ekstremalne urządzenia przypadną do gustu, natomiast zazwyczaj wybierać możemy spośród tylu opcji, że nawet najbardziej strachliwa osoba znajdzie coś dla siebie.
  2. Nurkowanie. Wydawać by się mogło jeszcze niedawno, że przyjemność ta zarezerwowana jest wyłącznie dla ludzi z nieco bardziej zasobnym portfelem. Nic bardziej mylnego. Ostatnimi czasy nurkowanie stało się na tyle popularną i rozchwytywaną rozrywką, że nastąpiły czasy popularyzacji tej formy spędzania czasu na wakacjach. Poznawanie podwodnego świata, obcowanie ze zwierzętami i roślinami tego ekosystemu w ich naturalnym środowisku jest niesamowitym przeżyciem. Zaczynamy doceniać ogrom przestrzeni, jaka się tam znajduje i majestatyczność wszystkich elementów, które tworzą niedostępny dla nas na co dzień podwodny świat.
  3. Kolacja w ciemno. Z reguły kolacja, bo odbywa się w całkowitym mroku, przez co tworzy się wokół specyficzny klimat. Poznawanie nowych smaków, kiedy mamy do dyspozycji ograniczoną ilość zmysłów jest kolejnym z niezwykłych przeżyć, jakich powinniśmy doświadczyć w życiu. Wiele osób potem zwraca dużo większą uwagę na to, co zjada, dużo bardziej delektuje się każdym posiłkiem i jest w stanie znacznie chętniej próbować nowych smaków. Oprócz rozwijania zmysłów sami siebie motywujemy do dalszego poznawania świata od jego kulinarnej strony.
  4. Nauka gry na instrumencie. Nic tak jednocześnie nie relaksuje i rozwija naszego ciała i umysłu, jak nauka gry na jakimkolwiek instrumencie. Jest to tego typu rozrywka, której przyswajanie postępuje naprawdę szybko, równie szybko zauważalne są pierwsze efekty, przez co sami jesteśmy z siebie dużo bardziej zadowoleni. Dostarcza to wielu endorfin i chęci do brnięcia w to dalej. Muzyka od zawsze uznawana jest za jedną z lepszych rozrywek, przez co zachowanie jej elementu w życiu powinno być dla nas niezwykle istotne.
  5. Wizyta w fabryce czekolady. Chyba każdy z nas w dzieciństwie chciał być przypadkowo zamknięty na noc w markecie wypełnionym po brzegi słodyczami. Ten element filmów i bajek w szczególności przypadł młodym widzom do gustu. Wyobraźmy sobie jednak, że dane nam jest odwiedzić miejsce, w którym wszystkie te łakocie są tworzone od zera. Możemy znów poczuć się, jakbyśmy mieli siedem lat, a cały sens naszego życia skupiałby się właśnie w tym miejscu. Fabryki oferują dużo możliwości zwiedzania ich i udziału w tworzeniu słodkości. Warto przynajmniej raz w życiu wybrać się na taką wycieczkę. Oprócz prezentów w postaci tony niezdrowych przekąsek będziemy bogatsi o spełnienie jednego beztroskiego marzenia.
  6. Lot balonem. Kolejny motyw z wielu filmów i bajek. Dziś możemy już zorganizować sobie przelot nad miastem awionetką, kurs pilotażu helikoptera i wiele innych atrakcji w powietrzu. Lot balonem jest jednak nieco inną formą rozrywki. Mamy wrażenie, jakbyśmy na chwilę zawisnęli w przestrzeni nad ziemią, gdyż sprzęt ten nie porusza się z prędkością samolotu. Będziemy mogli delektować się widokami przez długi czas, dokładnie chłonąc każdy moment z zachwytem. To doświadczenie pozostanie nam w pamięci do końca życia.
  7. Samotna podróż. Zarówno rozrywką, jak i ciekawą formą spędzenia wolnego czasu może okazać się organizacja wyprawy, podczas której będziemy sami ze sobą, zdani jedynie na to, co potrafimy i jak umiemy zachować się w konkretnych sytuacjach. Nie dla każdego będzie to zachowanie mieszczące się w jego strefie komfortu, natomiast na pewno każdy wyniesie z tego doświadczenia dużo pozytywnych odczuć. Decydowanie o planie każdego dnia, dostosowywanie go wyłącznie pod siebie, poznawanie nowych ludzi może okazać się doświadczeniem nawet przełomowym, w kontekście naszego życiowego rozwoju.
  8. Żeglowanie. Sterowanie dużo większym od nas sprzętem, w dodatku na powierzchni, która niekoniecznie zawsze z nami współpracuje, może okazać się nie tylko skuteczną nauczką pokory, ale też fantastyczną rozrywką. Podczas sterowania nawet niewielką łódką możemy poczuć się, jak w filmach, mając pod kontrolą tak duży obiekt. Ogromna doza satysfakcji, jaką zaczerpniemy podczas korzystania z tej formy aktywności niejednokrotnie przyczynić się może do zapoczątkowania nowego hobby.
  9. Tygodniowa wycieczka rowerowa. Nic tak nie odciąża naszego umysłu od codziennej pracy, jak aktywność fizyczna. Jeśli dochodzi do tego dobre towarzystwo i plan, wolny czas i dużo pomysłów, wówczas zbiera nam się dobry zestaw na idealną wycieczkę rowerową. Ustalmy plan działania, przystanki, noclegi, a kilka tygodni wcześniej odpowiednio się przygotujmy. Tydzień jazdy rowerem, poznawanie nowych miejsc i nauka polegania na sobie z jednym niewielkim bagażem na plecach potrafi okazać się świetną rozrywką.
  10. Przejażdżka sportowym samochodem. Nie ma mowy o ulicznym Porsche, czy najnowszym Lamborghini. Dajmy się ponieść prędkości i spróbujmy jazdy na prawdziwym torze wyścigowym pod okiem doświadczonego opiekuna. Prędkości, jakie możemy tam osiągnąć, są dla zwykłych użytkowników samochodów niewyobrażalne, a korzystanie ze wszystkich możliwości najszybszych maszyn daje nam ogrom endorfin i adrenaliny.

Istnieje wiele rzeczy, które mogą dostarczyć nam pozytywnych emocji, a na które zwyczajnie nie znajdujemy czasu. Warto zastanowić się, co z tej listy mogłoby być dla nas wartościowe, czego chcemy spróbować i sukcesywnie do tego dążyć. Nasze życie nabierze wówczas zdecydowanie więcej barw, poszerzymy horyzonty i zorientujemy się, że oprócz pracy i rutyny, możemy zafundować sobie dodatkowo najlepszą rozrywkę.