Nauka jazdy na rowerku, odpychadle.

Nauka jazdy na rowerku, odpychadle.

Rowerek dla dwulatka. Rowerek dla dwu latka może być na przykład mały i plastikowy, jednak nie powinien on mieć mechanizmu napędzającego. Wystarczy jedynie kierownica, rama i koła, tak aby dziecko samo się odpychało na rowerku. Jak i również są bardzo ciekawe modele rowerków, które są na odpychanie, one są jedynie z kierownicą, ręcznym hamulcem, siodełkiem, ramą i dwoma kołami. Poprzez tego rodzaju rowerek można dziecko nauczyć nabierać siły w nogach. Dziecko powoli rozwija swoją inteligencję,…

Czytaj więcej

Granice uczuć – Joy Fielding

Granice uczuć – Joy Fielding

Książka pod tytułem Granice Uczuć to bestseller o młodej kobiecie, której miłość nie była tak do końca dana. W pewnym momencie mąż z niej robi kompletnie uzależnioną od niego kobietę, kompletnego wraka uczuć, który jest w ciągłej niepewności. W czasie sprawy rozwodowej mąż robi z niej nienormalną, niezdolna do wychowywania dzieci wariatkę. Podczas sprawy dzieci zostają pod opieką obydwóch rodziców, jednak muszą się wymieniać według ustalonego terminu przez sąd. Z pewnym czasem, gdy ona dostaje…

Czytaj więcej

Wzmocniona komunikacja: dobry sposób na motywację pracowników.

Wzmocniona komunikacja: dobry sposób na motywację pracowników.

Czas pandemii pokazał nam, że komunikacja jest głównym atutem w sprawnym funkcjonowaniu firmy. Tego typu proces jest strategiczną dźwignią zwiększającą motywację pracowników. Komunikacja odgrywa ważną rolę w firmie, ponieważ umożliwia wymianę informacji, która jest kluczowa dla sprawnego funkcjonowania firmy i wzmacnia zespół. Brak komunikacji w zespole. W pierwszym okresie lockdownu celem przedsiębiorstw było poradzenie sobie z bezprecedensową sytuacją. Era nowych technologii i sieci całkowicie zmieniła komunikację w codziennym życiu pracowników i zniszczyła nawyk wymiany informacji….

Czytaj więcej

Czy neurastenia jest tym samym co depresja?

Czy neurastenia jest tym samym co depresja?

Pierwsza rzecz, którą należy wiedzieć: słowo “neurastenia” nie jest już używane w języku medycznym. Psycholodzy, psychiatrzy, psychoanalitycy. nie diagnozują już “neurastenii”. Ponadto, chociaż neurastenia jest nadal uznawana w Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób (opublikowanej przez Światową Organizację Zdrowia), nie jest już uwzględniona w podręczniku referencyjnym zaburzeń psychicznych. Neurastenia: dziś mówimy o depresji. Kiedy mówimy, że dana osoba jest neurasteniczna, mamy na myśli głównie fizyczne objawy depresji: zmęczenie, problemy z apetytem, bóle głowy, problemy trawienne, nerwobóle. Neurastenia obejmuje…

Czytaj więcej