Cera… Jak o nią zadbać?

Cera… Jak o nią zadbać?

Powierzchnia skóry twarzy jest ciągle nastawiania na szkodliwe czynniki, które negatywnie na nią wpływają. Z tego powodu warto zagłębić się w wiedzę na jej temat I odpowiednio zadbać o cerę. Popularne stwierdzenie, iż wystarczy tylko krem nawilżający jest błędne, ponieważ często okazuje się to za mało, by odżywić I zregenerować skórę. Poniżej znajdą się kluczowe porady do tego, jak zadbać o cerę.

1. Pierwszy krok

Oczyszczenie, tonizacja oraz dokładny demakijaż jest podstawą pielęgnacji. Najważniejszy krok umożliwiający działanie jakiegokolwiek serum lub kremu. Jeżeli ominiemy ten główny proceder lub nie przyłożymy się do niego, a nasza cera nie pozostanie oczyszczona, to nie otrzymamy efektów, na które tak oczekujemy.

2. Dobór produktów

Jeżeli chcemy prawidłowo zadbać o Naszą cerę to musimy stosować produkty, które jej nie podrażnią I nie będą wywoływać jakichkolwiek alergii. Bardzo ważne jest, by przed zakupem jakiegokolwiek kremu, serum czy żelu do mycia twarzy zorientować się, jaki posiadamy rodzaj cery, a także które produkty będą odpowiednie dla niej. Nieprawidłowy dobór produktów może skutkować negatywnymi konsekwencjami, więc warto pamiętać, by stosować I kupować kosmetyki, które będą dla Nas działały pozytywnie.

3. Szyja I dekolt również są ważne

Skupianie się wyłącznie na twarzy jest błędne, przecież skóra na szyi oraz dekolcie jest bardzo delikatna I również wymaga pielęgnacji. Dodatkowo warto pamiętać, że to właśnie te okolice są pierwszymi, które zdradzą postępujące procesy starzenia.

4. Ochrona przed promieniowaniem UV

Filtr ochronny jest podstawą, jeżeli chodzi o prawidłowe zadbanie o cerę. Niezależnie od tego, czy jest zima lub lato powinniśmy chronić skórę przed szkodliwym promieniowaniem UVB, a także UVA, które oddziałowują na komórki naskórka, skórę właściwą oraz na układ immunologiczny. Głównie prowadzi ono do przyśpieszonego starzenia się skóry, czyli fotostarzenia. To właśnie promieniowanie jest odpowiedzialne za rozwój stanów nowotworowych oraz przednowotworowych.