Najczęstsze usterki gitar elektrycznych

Czy naprawa gitary elektrycznej jest tak droga jak możemy o tym przeczytać w internecie? Czy gitary elektryczne psują się często i wiele z nich nie podlega naprawie? To prawda czy mity? Oczywiście w większości przypadków są to wyolbrzymienia, a gitary elektryczne podlegają naprawą jak każde inne instrumenty. Jaki fachowiec jest w stanie pomóc nam usunąć usterkę z gitary elektrycznej? Do kogo zwrócić się o pomoc i na co zwrócić uwagę podczas wyboru zakładu lutniczego? Jeśli szukasz odpowiedzi na tego rodzaju pytania, jesteś we właściwym miejscu.

Usterka gitary elektrycznej – kto może pomóc ją usunąć?

Zarówno gitary elektryczne, jak i inne rodzaje gitar podlegają naprawie w dobrych zakładach lutniczych. Współcześni lutnicy są doskonale wykształceni w temacie napraw instrumentów i chętnie pomogą zająć się tym zagadnieniem. Warto, abyś postawił na dobry zakład lutniczy, który sprawi, że twój instrument nabierze dawnego blasku oraz brzmienia.

Czy każdą gitarę elektryczną da się naprawić?

To zależy od tego w jaki sposób została ona uszkodzona. Oczywiście najtrudniejsze usterki dotyczą uszkodzeń mechanicznych, a przede wszystkim pęknięć gryfów i innych złamać. W gitarach elektrycznych również bardzo często psuje się elektryka. Naprawa jej niestety nie zawsze jest możliwa, a dobry lutnik na miejscu oszacuje zakres uszkodzeń i start oraz pomoże podjąć decyzję, czy gitara nadaje się do naprawy przez profesjonalistę.

Jak znaleźć dobry zakład lutniczy?

To najważniejsze pytanie. Przede wszystkim warto zaznaczyć, że gitara jest na tyle delikatnym instrumentem, że naprawa jej w byle jakim punkcie może przynieść więcej szkód niż pożytku. Koniecznie postaw na zakład z dobrymi opiniami, dużym doświadczeniem oraz dobrą renomą w twojej okolicy.

Najczęstsze usterki gitar elektrycznych – oto pięć najczęstszych usterek:

  1. Pęknięta struna

  2. Uszkodzenia elektroniki

  3. Uszkodzone gniazda

  4. Rozstrojenie

  5. Pęknięty gryf

Kategoria: usługi, porady