Łysienie androgenowe u kobiet

Łysienie androgenowe u kobiet jest chorobą dziedziczną, najczęściej obserwowaną w okresie menopauzy. Jednak nie tylko wtedy. Uważa się, że coraz więcej kobiet cierpi na tę przypadłość i to coraz młodszych, co powoduje u nich olbrzymi stres, dyskomfort i zaniżone poczucie własnej wartości.

Łysienie androgenowe u kobiet charakteryzuje się przerzedzaniem włosów u nasady aż do szczytu głowy. Przy czym sama linia czołowa zostaje zachowana.

Niestety, nie zawsze możemy zrzucić wystąpienie tej dolegliwości wyłącznie na dziedziczenie. Dodatkowo dochodzą do tego problemy hormonalne lub choroby współistniejące. Takie jak; nowotwory, zespół policystycznych jajników czy choroby tarczycy. Dlatego bardzo ważne jest, aby udać się specjalisty, jeśli zauważymy u siebie wzmożoną utratę włosów, wskazującą na łysienie androgenowe u kobiet.

Poza tym bardzo niekorzystnie na kondycję włosów wpływa niezdrowy tryb życia. Aby o nie dbać, musimy dbać przede wszystkim o siebie. Co oznacza odpowiednią, codzienną dawkę witamin i minerałów dostarczanych organizmowi poprzez pożywienie, nawadnianie się, dzięki wystarczającej wypijanej każdego dnia porcji wody, unikanie używek. I chyba najtrudniejsze, walka ze stresem i wysypianie się.

Leczenie tej dolegliwości jest jak najbardziej możliwe, a nawet wskazane. Jednak najlepsze efekty uzyskamy działając wspólnie ze specjalistą, a nie na własną rękę. Choćby dlatego, że istnieje szereg możliwości. Od farmaceutyków przyjmowanych doustnie, przez wcierki do skóry głowy, włącznie z zabiegami medycznymi.