Wyjaśnienie pojęcia oraz podział mięśni.

Tryb siedzący, częste przesadzanie z tłustymi daniami, fast food – owe jedzenie to efekty naszego złego samopoczucia. I to możemy zmienić poprzez aktywny tryb, sport, jazda na rowerze, bieganie, poranne ćwiczenia itd. „Świat to nie tylko słodycz. To bardzo podłe i paskudne miejsce i nieważne jak twardy to przydusi cię do gleby, jeśli mu na to pozwolisz. Nic nie uderzy cię tak mocno jak życie. Nie ważne jak mocno bijesz, ale ile jesteś w stanie znieść i nadal iść do przodu. (…).”- Rocky Balboa

Co to jest skóra mięśnia szkieletowego?

Mięsień szkieletowy jest złożony z brzuśca oraz ścięgien. Mięśnie te są przymocowane do kości, błon śluzowych itd. I tu mięśnie te mogą mieć różne kształty i wielkości.

Funkcje mięśni szkieletowych to między innymi:

mięśnie głowy – poruszanie oczami, żuchwą,

mięśnie szyi – ruszanie głowa i jej obracanie w różne strony

mięśnie grzbietu – mięśnie te są aktywne gdy ruchy są wykonywane ramionami, łopatkami, żebrami, odpowiadają za postawę kręgosłupa.

Mięśnie brzucha – mają wpływ na oddychanie, na ruchy rękoma,

mięśnie kończyny górnej i dolnej – umożliwiają zginanie i wyprostowywanie kończyny, poruszanie stopa, poruszanie dłoniami nadgarstkami.

Jak wygląda podział mięśni?

Mięśnie dzielą się na takie, jak:

mięśnie głowy,

mięśnie brzucha,

mięśnie tułowia,

mięśnie kończyny dolnej,

mięśnie kończyny górnej,

mięśnie grzbietu,

mięśnie klatki piersiowej.

Jak i również wyróżnić można mięśnie antagonistyczne oraz mięśnie synergistyczne. Te pierwsze są to zginacze i prostowniki, które wykonują swoją rolę, podczas poruszania się mięśni dwugłowy ramienia. Te drugie zaś mięśnie to współgrające, znajdujące się na przykład przy mięśniach żebrowych.

Jaki jest wpływ na organizm po wysiłku fizycznym?

Podczas zawodów sportowych, i przed nimi dokonywanie są różne masaże, rozgrzewki, które mają ogromny wpływ na wyniki zawodów profesjonalnego sportowca. Poprzez To można tu zadać pytanie: Jak wpływ wysiłku fizycznego oraz masażu sportowego na mięśnie szkieletowe odbywa się po ukończeniu zawodów?

Poprze stosowanie masaży sportowych, podczas wysiłku fizycznego staję się organizm bardziej odporny na kontuzje, różne urazy mięśniowe, nadwyrężenie ścięgna, naderwanie mięśnia. Te i inne problemy są do zatrzymania jeszcze przed rozpoczęciem zawodów sportowych.

Podsumowując, wysiłek fizyczny zawsze idzie w parze z masażem sportowym podczas aktywnego uprawiania sportu, dlatego też kontuzje są mniejsze lub nie ma ich wcale.