Jak wyjść z uzależnienia od takowego hazardu?

Zazwyczaj takowe uzależnienie zaczyna, się od niewinnej gry na loterii często jest, to kupowanie różnego rodzaju zdrapek czy braniem w udziałach konkursowych, gdzie możemy zarobić naprawdę dużą sumę pieniędzy. Każda forma, w której wygramy, dostarcza, nam adrenalinę co tym samym powoduje do dalszej gry. Często proces uzależnienia od hazardu trwa, długi okres a jego postępowanie jest, dość wolne i etapowe. Zaczynając, od wygranych i od spędzenia czasu z przyjaciółmi, aż do poważnego uzależnienia się od hazardowych gier

Faza uzależnienia się od hazardu.

Fazą pierwszą uzależnienia jest to faza zwycięstw. Tutaj w tej fazie zaczynamy raz na jakiś czas grać i wygrywać w kasynie czy w innych loteriach. Wówczas takiego gracza zaczyna to satysfakcjonować i coraz bardziej wciągać w takową grę. W tej fazie nie pojawią się kłopoty finansowe, a może i wystąpić odwrotność.

Fazą drugą jest faza start, w której to już osoba, która gra coraz częściej zaczyna przegrywać coraz to częstsze i większe kwoty. Zaczyna zmieniać się także jego zachowanie.

Faza depresji jest to trzecia faza, w której osoba może zacząć rozumieć, że ma problem i zauważa, że już nie kontroluje swojego stosunku do zabawy i do gier. Nie umie poradzić sobie z takowym problemem. Często osoby takie już w tej fazie zaczynają popadać w tarapaty finansowe, ale nie za duże.

Ostatnia faza to faza czwarta i utraty nadziei, w które takowy hazardzista traci już nadzieję, że zacznie wychodzić z takiego nałogu i poddaje się coraz częstszym innym uzależnieniom jak alkohol, czy też narkotyki. Bardzo często tutaj występują już bardzo wysokie kłopoty finansowe i nasilenie swoich objaw lękowych i depresyjnych.

Jak wyjść z uzależnienia?

Uzależnienie hazardowe jest tak samo mocne, jak uzależnienie od alkoholu czy narkotyków, które trzeba jak najszybciej leczyć. Jednak najważniejszą zasadą takiego leczenia jest to, że ma się chęci do poddania terapii i silną wolę do walki z uzależnienie. Często w takim przypadku będzie trzeba skierować się do psychoterapeuty, które pozna przyczynę i skutek, wówczas zaleci on behawioralną terapię uzależnienia, która przynosi bardzo szybko i skuteczne rezultaty, niestety tylko i wyłącznie taka terapia przyniesie bardzo szybkie i skuteczne rezultaty, jeżeli będzie to tak zwany odwyk w zamknięciu. Terapia odwykowa w ośrodkach uzależnień zamkniętych będzie jedyną z najbardziej skutecznych sposobów na leczenie hazardu.