Czy kod Da Vinci naprawę istnieje?

Zdecydowana większość ludzi przychodzących na świat, od razu zostaje wychowywana w wierze swoich rodziców. W Europie przeważa wiara chrześcijańska. Kościół katolicki w tym momencie jest potęgą, choć parę dziesięcioleci temu wcale tak nie było. Pogańskie obrzędy kiedyś były codziennością, walki pomiędzy kościołami i zbudowanie imperium wiary ma swoje mroczne tajemnice. Nie do końca można jednak stwierdzić czy są to tylko legendy czy też prawdziwe wydarzenia zapisane na kartach historii. Dodatkowo dla wielu zastanawianie się nad różnymi możliwościami, a nawet wydarzeniami historycznymi, które niekiedy znajdują swoje potwierdzenie w odkryciach archeologów czy historyków, są nieuznawane przez kościół, a wręcz piętnowane.

Dla wielu wiara powinna być przyjmowana bez zadawania niewygodnych pytań. Dziś wielu księży wychodzi naprzeciw i stara się uświadamiać i odpowiadać na trudne pytania młodych wyznawców, zachęcając ich tym samym do polemiki i zainteresowania się wiarą. W XXI wieku coraz częściej rodzice wychowują dzieci na tzw.”wierzących nie praktykujących”, a czasami nawet na ateistów. Choć wiara w dalszym ciągu odgrywa bardzo ważną rolę w życiu każdego człowieka, mało kto przyznaje się nawet przed samym sobą, w to że wierzy. Za dużo pytań pozostających bez odpowiedzi, szerzących się teorii spiskowych sprawia, że przyjmujemy coś niewytłumaczalnego za potwierdzenie nieprawidłowości założonej tezy i kanonu wiary. W ostatnich latach powstało wiele artykułów, dokumentów i filmów na temat obrazów legendarnego Leonarda da Vinci oraz sławnego “Świętego Graala”. Czy faktycznie ten wybitny artysta posiadał tajemną wiedzę? Czy istnieje kod po odszyfrowaniu którego można dowiedzieć się ” prawdy”. Czy wiara katolicka jaką znamy teraz to tylko mistyfikacja stworzona przez wysoko postawionych hierarchów kościelnych? Na te i wiele innych pytań ciężko jednoznacznie odpowiedzieć.

Czym był Święty Graal ?

Początkowo uznawano że zaginiony Święty Graal to kielich z którego pił Jezus podczas ostatniej wieczerzy. Poszukiwano go, sporządzano mapy, próbowano odtwarzać historię jednak te poszukiwania nie przyniosły żadnego rezultatu. Zaczęto więc podejrzewać, że nie chodzi wcale o kielich, a o coś zupełnie innego. Święty Graal to ponoć dziecko, które miała urodzić Maria Magdalena, a miało być ono potomkiem samego Jezusa Chrystusa. Według tej teorii Maria Magdalena, nazywana w pismach i zakazanych ewangeliach, które nie zostały uznane przez kościół katolicki i nie weszły w skład Pisma Świętego, towarzyszką samego Jezusa Chrystusa – czyli dzisiejszym odpowiednikiem żony, miała ukrywać się podczas samego ukrzyżowania, a następnie uciec i urodzić dziecko, a dokładniej dziewczynkę. To całkowicie zrujnowałoby dotychczasowe wierzenia nie tylko ze względu na sprzeczne informacje o Jezusie Chrystusie, lecz także o kobiecości.

Można zauważyć że kobiety w kościele mają drugorzędne znaczenie, choć na kazaniach w kościele usłyszeć można o równości, jedyną kobietą wyróżnioną jest Maria – matka Jezusa. Do tej pory odprawianie mszy i zabierania znaczącego głosu w kościele przypada w udziale mężczyznom. Czy może to być prawda, że przez dziesiątki lat kościół dopuszczał się oszustwa, aby zachować władzę? Co by się stało, gdyby domniemana córka Jezusa Chrystusa miała nie zostać ukryta? Otóż jako potomek zrodzony z Jezusa to ona byłaby jego następczynią, co sprawiłoby że kobiety miałyby równy, a nawet ważniejszy udział w kościele jak i w życiu codziennym ówczesnej ludności. Trzeba zaznaczyć, że w ubiegłych stuleciach, kobiety miały rolę jedynie matek i towarzyszek swoich mężów. Nie miały wpływu na nic, musiały być poddane woli mężczyzn. Przez dziesięciolecia kościół katolicki zmieniał się i to co znamy dziś nie ma nic wspólnego z tym co było kiedyś. Można powiedzieć, że to proces który musiał ulegać zmianie wraz ze wzrostem liczby wyznawców i rozwojem cywilizacji.

Kto strzeże tajemnicy?

O ile faktycznie jest jakaś tajemnica, nie strzeże jej jedna osoba czy też grupa. Według historycznych doniesień, prawdę o Marii Magdalenie miał strzec tzw. “Zakon Syjonu”, którego członkowie w brutalny sposób zostali wymordowani lecz kilku z nich przetrwało. Również Katarzy, którzy opierali swoje wierzenia na reinkarnacji i dojściu do czystości, w szczególny sposób czcili Marię Magdalenę. Leonardo Da Vinci oraz wiele innych sławnych osób jak choćby sam Izaak Newton wiedzieli o linii krwi Chrystusa. Wątpliwym jest abyśmy kiedykolwiek dowiedzieli się choć rąbka prawdy lub obalili którąś z teorii spiskowych. Można się doszukiwać i domyślać co by było gdyby nasza historia okazała się zupełnie inna od tego co znamy, nie tylko dla wyznawców, ale dla całej ludzkości, mogłoby to mieć katastrofalne skutki.