Niemiecka marka aut.

Samochody na poziomie.

VW Gold V – jakie są silniki? Jakie są dane? Jakie są częste usterki?

Volkswagen Golf to marka samochodów zagranicznych. Modele jej znajdują się na poziomie segmentu niższej klasy średniej. Produkcja volkswagena Golfa V odbywała się w latach 2003 – 2008. To jest piąta generacja tej marki samochodów. Jej modele górowały na rynku amerykańskim i europejskim. I tu wyróżniamy wersję w Kombi produkowana w roku 2005 do roku 2008. Jak i Hatchback produkowana po między latami 2003 – 2008. Silniki tych modeli są benzynowe oraz na naftę.

 

Spalanie paliwa, raporty.

VW Gold V – jakie są silniki? Jakie są dane? Jakie są częste usterki?

Kombi w silniku benzynowym przedstawia się następująco. Jego silnik to pojemność 1,4 80 KM 59 kw. Wyróżniamy jeszcze inne silniki, o innej pojemności. Ten jednak 1,4 to w miarę oszczędny model. Nie ma dużych wymagań. Dane techniczne w małym zarysie zawierają takie elementy, jak:

typ silnika, czyli benzynowy,

pojemność skokowa wynosi 1390 cm 3,

maksymalny moment obrotowy znajduję się na poziomie 132 Nm,

układ cylindrów jest tu zastosowany rzędowy,

ilość cylindrów – 4

ilość zaworów – 16

skrzynia biegów jest manualna.

 

Nagłówek: Samochody praktyczne, i zgrabne.

VW Gold V – jakie są silniki? Jakie są dane? Jakie są częste usterki?

Każdy samochód, który już przemierzył różne trasy, ma to do siebie, że zaczynają występować usterki. I również w Volkswagenie występują różne wady. I tymi wadami są silnik, jego szarpanie podczas zapalenia silnika. Dodawanie mocy też powoduje ten problem. Problemem może też być skrzynia biegów oraz sprzęgło.

Kontrola trakcji ESP, w czasie letnim może mieć zacięcia. Jak i zamek kierowcy może być trudny do otworzenia wyłącznie kluczykiem.

Już przy 20 tysiącach wystąpiło 75 usterek. A nie wystąpiło przy tych 20 tysiącach kilometrów 233 razy. Kolejny skok usterek przypada na 100-120 tysięcy, gdzie tu pojawia się 28 na 132 razy. Od 120 do 160 tysięcy usterki pojawiają się w sumie 71 razy. A nie pojawiają się 157 razy.

 

Ten inny rodzaj nadwozia.

VW Gold V – jakie są silniki? Jakie są dane? Jakie są częste usterki?

Model Golfa w nadwoziu Hatchback to zupełnie inna bajka. Zastosowano tu aż 6 rodzajów silnika o pojemności 1,4, oraz dwa rodzaje o pojemności 1,6. I jeszcze wprowadzono silniki 2,0, 2,5, oraz 3,0 w benzynie. Natomiast w nafcie w ofercie są 3 rodzaje silnika 1,9 oraz 4 rodzaje w pojemności 2,0.

I model 1,9 hatchback w nafcie ma pod maską 105 koni mechanicznych. Z raportu wynika, że spala do zaledwie 6 i pół litra na 100 kilometrów.

I ma różne również usterki. Tymi usterkami mogą być, ale nie zawsze muszą wystąpić:

wyrzucanie 5 biegu,

skroplona woda, która wypływa tam, gdzie nie powinna,

ubywanie płynu w układzie chłodniczym,

gaśnięcie silnika,

wycieraczki.

Podsumowując, Volkswagen Golf to modele aut, które są nie drogie w utrzymaniu. Mają długą żywotność, są bardzo eleganckie, i prezentują swój nienaganny styl. Ich pełna gama umożliwia wybranie tego właściwego do swoich potrzeb.