Niemieckie marki – znane i lubiane

Nie od dziś wiadomo, że niemieckie marki samochodów są wśród kierowców samochodów osobowych zdecydowanie w czołówce znanych i lubianych. Mało tego, posiadanie aut takich marek jak Audi, BMW czy Mercedes wiąże się z prestiżem i luksusem. Dlaczego tak jest? Technologia niemiecka od zawsze kojarzyła się z solidnością i wysoką jakością wykonania. Sprzęt techniczny tworzono tam według najwyższych standardów dzięki czemu służył on latami. W ten sam sposób dobre opinie wyrobiły sobie niemieckie marki samochodów. Do dzisiaj nieustannie podążają one za najwyższymi standardami technologicznymi na świecie. Użytkowanie ich to nie tylko wygoda, ale także luksus. Przyjrzyjmy się bliżej najbardziej znanym z nich.

Audi

Historia tej marki sięga początku XX wieku kiedy to August Horch buduje swój pierwszy pojazd. W ciągu piętnastu lat jego firma rozwija się i przekształca w spółkę akcyjną, z siedzibą w Saksonii. Firma wyprodukowała pojazd cywilny, jednak w wyniku wybuchu II Wojny Światowej, skupiono się głównie na produkcji sprzętu zbrojeniowego. Firma w kolejnych latach spotkała się z wieloma problemami, łączni z nakazem zdemontowania fabryk produkcyjnych w wyniku wojennego odszkodowania. Niemniej jednak marka przetrwała. Zasłynęła przede wszystkim z tego, że jako pierwsza zastosowała napęd na cztery koła w samochodzie osobowym, co przyniosło jej sławę i sukcesy w sportach motoryzacyjnych. Kolejną innowacją okazała się być aluminiowa karoseria, wpływająca pozytywnie na wagę pojazdów oraz ograniczająca ich korozyjność, stosowana do dziś w niektórych modelach Audi. Dzisiaj marka ta nadal podąża za najnowszymi trendami, luksusowe samochody to gwarancja najwyższego komfortu.

BMW

Początki tej marki, koncernu pochodzącego z Bawarii, to pierwsze lata XX wieku. Firma początkowo specjalizowała się w produkcji części lotniczych, w późniejszych latach zajęła się jednak produkcją części motoryzacyjnych. Okres wojenny, podobnie jak w przypadku Audi, nie był dla BMW łatwy. Produkcja samochodów osobowych rozpoczęła się na dobre w latach 50, kiedy to powstało BMW 501. Dziś marka ta znana jest zarówno z wysokiej klasy samochodów osobowych jak i motocykli. W ostatnich latach duży nacisk kładziony jest także na kwestie związane z ochroną środowiska. W roku 2013 do produkcji trafił model i3, charakteryzujące się brakiem emisji spalin dzięki wyposażeniu w napęd elektryczny.

Mercedes

Mercedes-Benz to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Jego historia rozpoczyna się w roku 1883, kiedy założono firmę. Na początku stała się ona sławna dzięki produkcji pierwszego sinika spalinowego, który na początku napędzał pojazd trójkołowy. Pierwszy model samochodu osobowego produkowany na skalę przemysłową to Benz Velo, który powstał 1894 roku. Rok później wyprodukowano pierwszy autobus. Marka zyskała swoją obecną nazwę w roku 1901. Dziś Mercedes kojarzony jest z wysokiej klasy SUV-ami , prestiżowymi hatchbackami oraz przede wszystkim luksusową linią limuzyn klasy S. Samochody te pochodzą z najwyższych półek cenowych.