Róże, kwiaty znane na całym świecie.

Róże ich odmiany i szlachetność – informacje.

Róże to piękne kwiaty, które mają kolce, są jednak bardzo piękne, przepełnione pięknym zapachem i wyrazistym kolorem. Róże mają tę szlachetność w sobie, dlatego też są bardzo pożądanym kwiatem, choć ciężko je wyhodować.

Wyróżnić można takie odmiany róży, jak herbaciane, parkowe, wielokwiatowe, albo okrywowe. Każda z tych odmian róż dzieli się jeszcze na różne gatunki, jak na przykład róże wielokwiatowe to Piano, burgund, Cherry lady, Aphrodite. Natomiast róże parkowe to są Greta Maria, Egon Shiele, Fontaine. Wśród róży okrywowych są takie nazwy jak Aspirin Rose, Gartenfreude, The Fairy czy też Cubana.

Róża herbaciana to połączenie dwóch gatunków róży z Chin i burbońskich. Róża herbaciana ma nietypowy pomarańczowy, lekki kolor kwiatu. I tu przykład róży herbacianej leander, która ma kolor jasny różowy lub te można by powiedzieć kremowy. Jej kwiaty są bardzo duże, bogate, wypełnione dużą ilością dużych płatków.

Łodyga jest nieco brązowa, a na jej górnej części pojawia się kilka kwiatów oraz niedojrzałych pąków. Poniżej na połowie wysokości łodygi znajduje się liść, który ma poszarpane boki i jest koloru zielonego, jest on nieco, średnio duży.

Na zakończenie wypada stwierdzić, że róża to kwiat, który pojawia się w wielu ciekawych odmianach, podzielonych jeszcze na inne kategorie. Róża jest znana na całym świecie, uprawiana na różne sposoby, tworzone są nowe gatunki, które podbijają serca ogrodników. Choć ma kolce, to jej piękne kwiaty zakrywają ich ostre końce.