4 sposoby na likwidację odoru kociego moczu

Nikt nie lubi tego zapachu z wielu powodów. Trudno się go pozbyć, świadczy o problemach z naszym kotem oraz po prostu śmierdzi- taki jest koci mocz, a oto sposoby na zlikwidowanie go raz na zawsze.

W przypadku styczności z kocim moczem, możemy od razu zrezygnować ze środków czystości, które posiadamy w łazience- nie są skuteczne, to nic nie da. Może i uda się nam usunąć żółtą plamę, ale jest raczej nikła szansa na pozbycie się odoru. Szczególnie wtedy, gdy mocz poleżał już trochę na powierzchni i zdążył dość dobrze wsiąknąć. Jeśli proszek do prania zawodzi, to jak zlikwidować zapach moczu kota? Jak się okazuje, odpowiedź bywa nieco zaskakująca.

Skuteczna likwidacja

Na koci mocz bardzo dobry jest ocet. Możemy przyrządzić roztwór, na który będzie składał się właśnie ocet oraz kilka łyżeczek sody. Całość możemy zamknąć w butelce ze spryskiwaczem i spryskać zainfekowaną powierzchnię. Do naszych nozdrzy trafi mocny zapach octu, który będziemy czuli jeszcze przez kilka dni, ale nie powinniśmy zbytnio tym się przejmować. Zapach ulotni się, a wraz z nim ulotni się odór moczu.
Drugim sposobem jest przygotowanie roztworu składającego się z wody utlenionej (12%). Postępujemy podobnie jak w przypadku octowego preparatu- a więc wlewamy do butelki ze spryskiwaczem i nanosimy na ubrudzoną powierzchnię. Woda utleniona również pozostawi na jakiś czas swój charakterystyczny zapach, który wchłonie przy okazji niespodziankę zostawioną przez kota.
Skuteczne również jest działanie wysokiej temperatury, dlatego dobrym pomysłem jest po prostu wrzuceniu zalanych tkanin i materiałów do pralki, ustawiając najwyższą temperaturę, jaka jest możliwa. Uważać trzeba jednak w przypadku delikatnych materiałów, bo może okazać się, że nie przetrwają one przygody w takich warunkach.
Sklepy zoologiczne, drogerie i sklepy internetowe oferują coraz więcej preparatów, które dedykowane są usuwaniu plam kociego moczu- łącznie z zapachem. To bardzo dobre rozwiązanie, które wymaga od nas jedynie zakupienia gotowego produktu.