Róże parkowe, przepiękne krzewy.

Róże parkowe i ich niezwykłe odmiany – informacje.

Róże parkowe to kwiaty, które występują w wielu barwach, wielu kształtach, małych i dużych kwiatach. Róże parkowe to między innymi: Fontaine, Egon Shiele, Emilia Maria, itp.

Róże parkowe występują w bogatych skupiskach, gęsto się obsadzają kwiatem, mają wielkie o dużej średnicy kwiaty, które wyrastają na samym czubku łodyg. Pokrywają bogato cały krzew, a tworzą przy tym piękną kulę.

Róża Jacques Carter to odmiana róży, która bardziej przypomina kuliste drzewko, utrzymujące się na długim konarze. Nie występuje tu łodyga rosnąca od samej ziemi, ale dopiero gałązki pojawiają się w połowie drzewka. Drzewko to jest obsypane różowymi kwiatami, a wewnątrz pomiędzy łodygami są liście o zielonym kolorze.

Róża parkowa Louise Odier różni się nieco od wyżej opisanej odmiany Jacques Carter, wchodzi ona kształtem bardziej w gęstym krzewie. Krzew ten jest bardzo gęsto obsypany kwiatami oraz zielonymi liśćmi, co daje wspaniały końcowy efekt uprawy tego kwiatu. Kielich kwiatu jest w różowym kolorze, ma krótkie płatki, nie są one aż tak bardzo wywinięte, ale mają nieco sztywny układ kwiatu, są równomierne.

Na zakończenie wypada stwierdzić, że róża parkowa to odmiana stworzona do ogrodów parkowych, gdzie ludzie mogą spacerować i podziwiać uroki natury. Jej nietypowość to wielkie krzewy, wielkie gałązki, skupiska kwiatów, które pokrywają bardzo łodygę, jak i również dają tym samym duże krzewy, które są widoczne na dużą odległość w parkach.