Planowanie ślubu

Dwoje ludzi, których połączyła miłość postanowiło wziąć ślub. Ta romantyczna wizja jest prosta i wzruszająca. To od nich zależy, w jakim stylu zorganizują to wydarzenie. Niektóre pary stawiają na prostotę i elegancję. Nie szykują dużej zabawy, skupiają się głównie na sobie, zapraszając do świętowania swojego szczęścia tylko najbliższych. Jest jednak wiele par, które chcą przeżyć dzień zaślubin bawiąc się i tańcząc w towarzystwie całej rodziny oraz przyjaciół. Tego typu duże imprezy okolicznościowe wymagają nie tylko sporego nakładu finansowego, ale również skomplikowanego planu organizacyjnego. O czym należy pamiętać?

Termin

Podstawową czynnością jest wyznaczenie terminu dnia zaślubin, który należy skonsultować z odpowiednią jednostką udzielającą ślubu. Mowa tu oczywiście o kościele lub urzędzie stanu cywilnego. Termin należy dobrać tak, aby w tym czasie zarezerwować salę bankietową, zespół muzyczny oraz fotografa i kamerzystę.

Wybór sali bankietowej

To kolejny punkt na liście organizacyjnej. Należy znaleźć taką salę, której nie tylko wystrój będzie odpowiadał gustom przyszłych małżonków, ale także zasady panujące na imprezie okolicznościowej. Niektóre sale oferują wyżywienie tylko i wyłącznie serwowane przez zatrudnionego tam kucharza, również obsługa takiej imprezy jest najczęściej zatrudniona u właścicieli sali. Inne lokale pozwalają na zatrudnienie kucharek oraz obsługi przez parę młodą. Jest to opcja korzystna wtedy, kiedy narzeczeni znają takie osoby i mogą polegać na ich profesjonalnej pracy. Sale bankietowe różnią się wielkością, oraz stylem wystroju, jest to więc ważny i niełatwy element organizacji ślubu.

Zespół muzyczny

Oferta zespołów muzycznych jest bogata i zróżnicowana. Oferują one różne typy muzyki oraz wyposażone są w różne instrumenty. Wybór zespołu zależy od stylu muzycznego narzeczonych, z pewnością będą się starali wybrać taki zespół, który spełni oczekiwania zarówno ich, jak i wszystkich członków rodziny. Odpowiednia oprawa muzyczna, to jeden z kluczy do udanej zabawy. Oprócz zespołów w ostatnich latach swoją ofertę prezentują także DJ-e, którzy z powodzeniem mogą poprowadzić zabawę weselną, dobierając odpowiednie gotowe utwory muzyczne.

Fotograf i kamerzysta

To bardzo ważne osoby. Odpowiadają za dokumentację przebiegu tego wyjątkowego dnia. Wybiera się je na podstawie rekomendacji oraz ich portfolio. Osoby zajmujące się tą profesją w sposób niezwykły i artystyczny potrafią przedstawić ten najważniejszy dzień w życiu. Szczególnie modne są piękne sesje ślubne, które wykonywane są w czarujących a niekiedy zaskakujących miejscach. Ich wybór jest niezwykle ważny, gdyż ich praca będzie pamiątką na całe życie.

Zaproszenia, stroje, obrączki

Kiedy wszystko jest już zarezerwowane pozostaje tylko wybrać odpowiednie stroje, zakupić obrączki a także przygotować zaproszenia. To ostatnie to również duże pole do popisu. Zaproszeni można wykonać samodzielnie, tworząc oryginalne i nietypowe pamiątki, można także skorzystać z drukarni, oszczędzając sobie tym samym pracy.
Jak zatem widać organizacja ślubu i wesela to niemałe wyzwanie. Kosztuje nie tylko sporo czasu ale także i pieniędzy. Jest to jednak niezwykle przyjemne zadanie. Najważniejszy dzień w życiu powinien być dopracowany w każdym calu, niezależnie od tego, czy będzie to skromna uroczystość, czy huczne wesele, gdyż wspomnienia pozostaną na całe życie.