Jak uzyskać prawidłową sylwetkę?

Wskaźnik masy ciała jest istotny, jeśli mówimy o odchudzaniu. To jeden z niewielu parametrów, które określają na jakim etapie jeśli chodzi o masę ciała jesteśmy. Prawidłowy stosunek wagi do wzrostu jest kluczowy, abyśmy byli zdrowi i mieli prawidłowe samopoczucie. Zarówno niedowaga, jak i otyłość są problemem, z którym należy zacząć skutecznie walczyć dla dobra własnego organizmu.

Wskaźnik masy ciała można obliczyć w prosty sposób.

Znalezienie narzędzia jakim jest BMI kalkulator nie powinno nastręczać trudności. Wystarczy wpisać swoją wagę, wzrost i określić płeć a już po kilku sekundach otrzymujemy wynik i na jego podstawie możemy ustalić, w którą stronę należy skierować kroki. Osoby z niedowagą powinny zmienić dietę na bardziej kaloryczną i aktywność fizyczną uprawiać tak, aby budować masę mięśniową a nie tylko tracić kalorie. Natomiast otyłość wymaga zastosowania diety redukcyjnej i ćwiczeń typu cardio przyspieszających metabolizm i spalanie tkanki tłuszczowej.

Warto określić konkretny cel, do którego będziemy dążyć odnośnie prawidłowej wagi.

Oczywiście marzenia co do upragnionej sylwetki nie mogą być oderwane od rzeczywistości. Jeśli aktualnie ważysz 100 kg przy wzroście 164 cm to nie możesz zakładać, że w dwa miesiące osiągniesz prawidłowy wskaźnik masy ciała. Proces odchudzania powinien odbywać się stopniowo, aby zrzucone kilogramy nie wróciły zaraz po zakończeniu Twojej ciężkiej pracy nad sylwetką. Najzdrowsze podejście to założenie, że w ciągu miesiąca uda się schudnąć 4 kg. Dzięki temu presja jest mniejsza i przede wszystkim takie tempo będzie zdrowe dla organizmu.

Jeśli nie radzisz sobie z samodzielną zmianą nawyków żywieniowych możesz udać się do specjalisty.

Dieta to podstawa, ale nie wystarczy tylko jeść więcej warzyw i owoców, aby schudnąć. Trzeba wytworzyć deficyt kaloryczny co wcale nie jest takie łatwe. Dlatego najlepiej skonsultować się z profesjonalnym dietetykiem. Taka osoba ma odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie, aby ułożyć jadłospis specjalnie pod daną osobę.